Daňový poradce Vám poradí s řešením daňových záležitostí

Kancelář Praha:
Žitomírská 599/38
101 00 Praha 10 – Vršovice
Tel.: +420 604 675 093

Příjmy ve formě podpory v nezaměstnanosti

Otázka:

Zpracovávám si přiznání k dani z příjmů fyzických osob za rok 2015. Pracovala jsem 8 měsíců a od září do prosince 2015 jsem vedena na úřadu práce a beru podporu v nezaměstnanosti. Musím příjmy ve formě podpory v nezaměstnanosti přiznávat?

Odpověď

Poskytování podpory v nezaměstnanosti je jedním z nástrojů státní politiky zaměstnanosti ve smyslu § 2 odst. 1 písm. i) zákona o zaměstnanosti.

Plnění z uplatnění nástrojů státní politiky zaměstnanosti jsou přitom osvobozena od daně z příjmů fyzických osob podle § 4 odst. 1 písm. h) zákona o daních z příjmů a v daňovém přiznání se neuvádí (viz § 38g odst. 3 téhož zákona).

Ing. Pavel Zahradník, 19. 2. 2016

© Ing. Pavel Zahradník 2008 - 2018 | Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus