Daňový poradce Vám poradí s řešením daňových záležitostí

Kancelář Praha:
Tel.: +420 604 675 093

Příjem z převodu podílu v bytovém družstvu

Otázka:

Rodiče vlastní družstevní byt - podíl v bytovém družstvu, který získali cca před 10 lety. Nyní uvažují o jeho prodeji. Bude příjem z prodeje podílu v bytovém družstvu podléhat dani z příjmů?

Odpověď

Družstvo je obchodní korporací (viz § 1 zákona o obchodních korporacích) a při splnění podmínek uvedených v § 4 odst. 1 písm. r) zákona o daních z příjmů tak bude příjem z převodu podílu v bytovém družstvu od daně z příjmů fyzických osob osvobozen.

Ing. Pavel Zahradník, 24. 9. 2014

© Ing. Pavel Zahradník 2008 - 2021 | Webdesign: Webmasterova.cz | Grafika: Otakar Korolus